کنگره تولیدمثل – ISERB 2015

مقدمه:

طی دهه های گذشته مباحث جدید و نوظهوری در حوزه بیولوژی تولیدمثل و جنین ارائه گردیده که منجر به تحول و تغییرات بنیادی در این حوزه گردیده است؛ که از آن جمله سلول های بنیادی، حیوانات تراریخته، همانند سازی، تشخیص های ژنتیکی قبل از لانه گزینی و …. را می توان نام برد که عرصه های نوینی را برای تحقیقات و کاربردهایی را در تشخیص و درمان فرا روی محققین و دانشمندان قرار داده است که به طور حتم ثمره آن حجم گسترده ای از تحقیقات و نوآوری در این حوزه علمی می باشد که منجر به تحول بنیادی در حوزه سلامت بشر در آینده خواهد بود.
ضمن عرض ادب و احترام به تمامی همکاران فرهیختگان جامعه پزشکی، متخصصین و محققین فعال در حوزه تولیدمثل به استحضار می رساند با همت و تلاش گسترده شما عزیزان و جامعه علمی در حوزه تحقیقات و درمان ناباروری کشور، انجمن علمی جنین شناسی سومین سال فعالیت و عملکرد خود را سپری کرده و در طی این دوره کوتاه مدت به دستاوردهای ارزنده ای در رسیدن به اهداف متعال انجمن نایل گردیده است.
کنگره پیش رو که از تاریخ ۲ تا ۴ خردادماه ۱۳۹۴ برگزار خواهد گردید نتیجه برنامه ریزی و تلاش همکاران و هیئت مدیره انجمن علمی جنین شناسی و بیولوژی تولیدمثل ایران می باشد که مباحث علمی آن در قالب ۱۳ محور به همراه کارگاه های تخصصی جانبی برگزار خواهد شد.
این همایش فرصت مغتنمی را برای ارائه یافته ها، تبادل اطلاعات و ایده های علمی و اجرایی شما عزیزان در حیطه تولیدمثل در کشور فراهم می آورد. این کنگره همچنین زمینه ای را فراهم می سازد تا متخصصین و پژوهشگران با بهره گیری از آخرین یافته های نوین در سطح دنیا و تحقیقات داخل کشور، تجربیات و یافته-های خود را مبادله نمایند و با توسعه ارزنده از این کنگره در جهت ارتقای تحقیقات و عملکرد خود اقدام نمایند.
خداوند متعال را سپاسگزاریم که افتخار میزبانی شما عزیزان را در برگزاری اولین کنگره سراسری تولیدمثل ایران عطا فرموده است. امسال توفیق برگزاری این کنگره را در قالب محورهای تخصصی تولیدمثل و کارگاه های جانبی علمی و تخصصی با دعوت از اساتید دانشگاه ها و مراکز پژوهشی کشور عزیزمان و همچنین اساتید برجسته ایران در خارج از کشور جهت تبادل اندیشه ها، دیدگاه ها و انتقال تجربیات پیشرو داریم تا بدین وسیله با ارائه راهکارهای نوین مسیر نیل به اهداف عالیه نظام سلامت را هموار سازیم. امیدواریم سه روز از بهترین خاطرات در کنار هم بودن و کسب علم نمودن را در فضایی آکنده از مهر و عطوفت تجربه نماییم.
لذا از تمامی پژوهشگران، اندیشمندان و دست اندرکاران محترم جامعه بزرگ پزشکی، دانشگاهیان و اندیشمندان این حوزه در داخل و خارج از کشور تقاضا می گردد که با علم و تجربه خود در برنامه ریزی و برگزاری هر چه با شکوه تر این کنگره ما را یاری نموده و با ارائه مقالات پژوهشی و دستاوردهای تحقیقاتی خود به غنای آن بیفزایند.

اهداف کنگره:

  • فراهم آوردن محیطی مناسب جهت عرضه آخرین یافته‌ها و دستاوردهای محققان و دانشجویان سراسر كشور در قالب مقالات و كنفرانس‌های علمی
  • دستیابی به راه ها و ابزارهای جدید و مؤثر در جهت تشخیص و درمان بیماری‌های مرتبط با تولیدمثل
  • ایجاد بستری مناسب جهت آشنایی محققان و دانشجویان با آخرین یافته‌های علمی در زمینه موضوع كنگره
  • فراهم آوردن محیطی مناسب برای ایجاد تعاملات علمی بین محققان

نتایج کنگره:

  • آشنایی دانشجویان و محققان با آخرین دستاوردهای علمی در رابطه با تولیدمثل
  • ایجاد انگیزه در پژوهشگران شاخه‌های مختلف بیولوژی برای پژوهش در زمینه کاربرد بیوتکنولوژی در تولیدمثل.
  • آموزش مختصصان مرتبط با تشخیص و درمان بیماری‌های مرتبط با تولیدمثل با هدف ارتقاء سطح علمی آنان.
  • آشنایی محققان با ملاحظات اخلاقی و حقوقی مرتبط با تولیدمثل

زمان و محل برگزاری:

زمان : ۲ تا ۴ خرداد ماه ۱۳۹۴
محل برگزاری کنگره: تهران، بزرگراه شهید همت غرب، تقاطع شیخ فضل ا… نوری و شهید چمران، مرکز بین المللی همایشهای رازی

 

 

Leave a Reply