رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی:

 

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی تعداد کل داوطلبان شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد را ۹۰  هزار و ۱۴۳ نفر بیان کرد.

محمد حسین پور کاظمی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی(وب دا)؛ با بیان این که امسال در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی ۹۰ هزار و ۱۴۳ نفر در ۵۸ رشته و مجموعه رشته شرکت کرده اند، گفت: از این تعداد ۶۵ هزار و ۸۴۸ نفر زن و ۲۴ هزار و ۲۹۵ نفر مرد هستند.

به گفته رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی، در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی ۷۳ درصد زن و ۲۷ درصد مرد شرکت کرده اند.

پورکاظمی در ادامه، با بیان این که اولین دوره آزمون کارشناسی ارشد پزشکی سال ۹۴ امروز بعدازظهر آغاز می شود، افزود: ۲۳ هزار و ۳۰۷ داوطلب در ۱۳ مجموعه رشته در اولین دوره این آزمون شرکت کرده اند.

وی ضمن اشاره به برگزاری دومین دوره آزمون کارشناسی ارشد پزشکی در ساعت ۹ صبح فردا (پنج شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه)، افزود: همچنین در این دوره ۱۹ هزار و ۸۱۷ داوطلب در ۸ مجموعه رشته شرکت کرده اند.

به گفته پورکاظمی آخرین دوره از آزمون کارشناسی ارشد در سال۹۴، جمعه بعدازظهر اول خرداد ماه با ۱۸ هزار و ۸۶ داوطلب در ۲۲ مجموعه رشته برگزار خواهد شد.

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی در ادامه، یکی از تغییرات ایجاد شده در انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد پزشکی سال ۹۴ را، انتخاب رشته از زیر مجموعه های رشته کارشناسی داوطلبان بیان کرد و گفت: همچنین امسال به داوطلبان اجازه داده شد تا در دو رشته مرتبط با رشته لیسانس خود شرکت کنند.

پورکاظمی بابیان این که، اسامی دانشگاه های پذیرنده و ظرفیت پذیرش به همراه اعلام کارنامه علمی مرحله اول در ۶ تیرماه اعلام می شود، افزود: پذیرفته شدگان مرحله اول می توانند در روزهای ۶ تا ۹ تیرماه ۹۴ نسبت به انتخاب رشته محل اقدام کنند./۲۰۳

Leave a Reply